Podgora - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Užijte si krásnou dovolenou 2023 v Podgoře na Makarské riviéře v Chorvatsku. Ať už chcete jet na dovolenou autobusem nebo vlastní dopravou, nabízíme nejlepší ubytování v pokojích, studiích a apartmánech.

více informací o lokalitě

Možnosti ubytování v Podgora


Podgora – oblíbené, rušné a jedno z nejhezčích letovisek Makarské riviéry, ležící cca 9 km jihovýchodně od Makarske pod pohořím Biokovo, Vás zláká především svou přírodní krásou. Nádherná oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře se táhne od městečka Čaklje až po letovisko Tučepi. Pláž Centar získala "Modrou vlajku", některých částech jsou na pláži sprchy a převlékárny.
Pobřežní promenáda je lemována vzrostlými palmami, je zde řada stylových restaurací, barů, obchůdků, pošta, pekárny, turistické centrum, směnárny a bankomaty. Sportovní nadšenci mohou využít tenisový kurt, volejbalové hřiště, vodní sporty (potápění, vodní lyžování, windsurfing, veslování). Podgora nabízí možnost řady fakultativních výletů do okolí. Letovisko doporučujeme všem, kteří upřednostňují rušnější místo se spoustou zábavy a sportovního vyžití.
Během léta nabízí Podgora řadu kulturních událostí a festivalů. Nejznámější slavnost se koná v polovině srpna v den svátku svatého Vincenta, patrona města. Oblíbené jsou také Rybářské večery s živou dalmatskou hudbou.
První písemná zmínka o Podgoře pochází z roku 1571, kdy převzali Podgoru Benátčani poté, co porazili Turky. Původně byla Podgora situována výše nad mořem ve svazích Biokova, ale po velkém zemětřesení v roce 1962 se obyvatelé přesunuli k pobřeží a vznikla tak Podgora nová. Při zemětřesení byla zničena či značně poškozena většina historických památek, proto Podgora nemá historické centrum.

Památky Podgory:
  • Rackova křídla (Galebova krila) – obrovský památník založení jugoslávského válečného námořnictva z roku 1962 se tyčí nad podgorským přístavem
  • Kostel sv. Tekly – obnovený kostel poničený při zemětřesení se nachází na místním hřbitově na podgorském mysu
  • Kostel Nanebevzetí Panny Marie – moderní katolický kostel z roku 1962
  • Obranné věže – v Horní Podgoře (osada Marinovići a Roščići) se zachovaly dvě obranné protiturecké věže ze 17. a 18. století