Biograd na Moru - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Půvabné město ležící v severní Dalmácii nabízí vše potřebné pro dokonalou rodinnou dovolenou. Nedaleko pevniny se nacházejí ostrůvky Planac a Sveta Katarina. Přístav pro jachty se pyšní atrakcí, a to podmořským osvětlením, které chce dále rozšiřovat. Jedná se o živé turistické město, které ale nabídne i pohodu, která k dovoleným patří.

více informací o lokalitě

Ubytování v blízkosti Biograd na MoruMěstská promenáda zajistí příjemnou večerní procházku a ve dne i výhled na protilehlý ostrov Pašman. Na tento ostrov je možnost vyrazit na výlet, protože do jeho přístaviště Tkon vyplouvá z Biogradu trajekt. Na procházku lze vyrazit i do místního parku. Své si tu najdou i milovníci sportu. Je tu tenisový kurt, minigolf a místo na plážový volejbal. Využít můžete i půjčovnu šlapadel a vyzkoušet různé vodní sporty. O dostatek kulturních zážitků není nouze. Pestrý program na sezónu nabízí koncertní, taneční a divadelní představení. Restaurace nabízí pestrou nabídku typické místní kuchyně. V Biogradu se nachází Vlastivědné muzeum, kde je uložena archeologická sbírka a pozůstatky benátské lodi, která tu v 16. století ztroskotala.
První zmínka o Biogradu je z 10. století. Jednalo se o spis byzantského císaře Konstantina VII. Porfyrogeneta. Nenajdeme ve městě moc původních památek, protože byl dvakrát zničen. Poprvé Benátčany ve 12. století a v 17. století podlehl zničení při vpádu tureckých nájezdníků. Památky, které můžete navštívit jsou: barokní kostel sv. Anastázie z 18. století, kostel sv. Rocha, kostel sv. Antonína, pozůstatky opevnění a katedrály, staré hroby.
I přes absenci památek z dávné historie má Biograd svým návštěvníkům co nabídnout a dokáže zalít pobyt typickou jadranskou atmosférou: nádherné pláže, městská promenáda a spoustu možností na výlety v okolí.