Bol - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Půvabné rušnější město se rozprostírá na jihu ostrova Brač. Nad ním se tyčí nejvyšší vrchol na ostrově, tzv. Vidovy gory (780 m). Letovisko je velmi oblíbené kvůli nádherným plážím, vegetaci a vybavenosti.

více informací o lokalitě

Ubytování v blízkosti Bol


Pláže tvoří převážně oblázky, mají pozvolný vstup do moře a jsou lemovány borovými háji. Tato destinace je z těchto důvodů velmi navštěvována rodinami s dětmi. Nachází se zde také proslulá pláž Zlatni rat. Jedná se o částečně zalesnění poloostrůvek, na němž je krásná písečná pláž, která byla vyznamenána Modrou vlajkou. V sezónním období je tato pláž plná turistu, a proto jestli máte raději klidnější a ne tak navštěvované pláže, je lepší si zajít na jinou. Západně najdete FKK pláž Paklinu.
Jsou zde velmi dobré podmínky pro sport, vyzkoušejte si windsurfing, jachting anebo potápění a podmořský rybolov v zátoce Konjska. Z ostatních sportů si můžete zahrát tenis, plážový volejbal, kopanou, košíkovou, kuželky aj. Pro milovníky adrenalinových sportů tu je k dispozici i let na rogalu z Vidovy gory nebo parasailing. Využijte i nádherné cyklistické stezky a prohlédněte si okolní krásy na kole. Vybavenost města je velmi dobrá, jsou tu kavárny, obchody, supermarkety, pekárny, trafiky, tržnice, čerpací stanice, bankomaty a restaurace nabízející místní speciality, které stojí za to ochutnat. Zajděte si i do místních klubů a barů, kde se pořádají koncerty, diskotéky apod. Zúčastnit se můžete i zdejších slavností, například 5. srpna se koná velká lidová slavnosti – pouť k poctě Panny Marie Sněžné s hudbou místních kapel. Pravidelně se pořádá i Bolské kulturní léto, kde jsou na programu hudební i divadelní představení.
Navštivte i uměleckou galerii Branislav Dešković v renesančně-barokním paláci na nábřeží. Umístěny tu jsou moderní obrazy a sochy chorvatských umělců. Sochy jsou rozmístěny i po městě. Na nábřeží také najdete původně renesanční kostel Panny Marie Karmelské. Že oblast města Bol byla osídlena už za Římanů, dokazují archeologické vykopávky jako třeba římská piscina u pláže Zlatni rat. Jsou zde základy římských venkovských vil a usedlostí, hrobů atd. Dominující památkou je dominikánský klášter na mysu Glavica, ležící na východě Bolu. Tam jsou uloženy archeologické nálezy, staré knihy, obrazy aj. Ke klášteru patří i mariánský kostel z 15. a 16. století, který prošel různými opravami. Nedaleko je také kostelík sv. Jana Křtitele a Teodora z 11. století.