Drvenik - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Menší příjemné letovisko Drvenik je přibližně 8km jihovýchodně od Živogošće a leží na Makarské riviéře. Je rozděleno na dvě částí a to Donja Vala (Dolní zátoka) a Gornja Vala (Horní zátoka), která je menší a klidnější. Vzdálenost mezi nimi je jen několik minut chůze.

více informací o lokalitě

Možnosti ubytování v Drvenik


Městečko je lemováno pohořím Rilić, které je pokračováním Biokova. Je zde vše, co je potřeba pro klidnou dovolenou. Nachází se tu supermarket, pošta a mnoho restaurací s nabídkou místních specialit, které stojí za to vyzkoušet. V okolí se pěstuje převážně vinná réva a olivovníky. Nejhezčí koupání nabízejí zátoky Donja Vira a Gornja Vira. Zdejší pláže tvoří oblázky a písek a jsou lemovány borovými háji. Vstup do moře je pozvolný. Další menší pláže se nacházejí i v okolí. Jsou zde dobré podmínky pro potápění. V místní půjčovně si lze zapůjčit třeba čluny, skútry, kajaky, šlapadla, vodní lyže.

Zřícenina opevněné protiturecké věže tzv. kula, pochází ze 17. století a najdete ji na návrší severně od Drveniku. Kostel sv. Jiřího se nachází v podhorské části městečka. Jedná se o gotický, později zbarokizovaný kostel s vezděnými náhrobními kameny. V horách nad obcí se také zachovaly pozůstatky původní občiny. Vede do těchto míst i značená turistická stezka, tamní stavby jsou trvale neobydlené.
Drvenik