Brela - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Brela je úchvatné letovisko rozprostírající se na Makarské riviéře pod svahy pohoří Biokovo a přibližně 14,5 km od Makarské, je oblíbenou destinací pro dovolené.

více informací o lokalitě

Ubytování v blízkosti Brela


Najdete tu přenádherné pláže, které jsou tvořeny drobnými oblázky a pískem. Jsou lemovány borovými háji a vstup do vody je pozvolný. Voda je tu průzračná a pravidelně čištěna od naplaveného odpadu. Letovisko se přidalo do globálního programu Bílá vlajka. Vykoupat se můžete i v různých zátočinách s malými plážemi. Pláž Punta Rata je podle časopisu Forbes zařazena do prvních deseti nejhezčích evropských pláží. Pro děti tu jsou připraveny animační programy, dětská hřiště a u některých pláží nafukovací atrakce.
Brela má velmi dobré podmínky pro sporty. Z vodních sportů vyzkoušíte třeba kajak, plachtění, potápění, šnorchlování, vodní kolo, vodní skútr aj. Díky skvělé síti cyklostezek můžete okolní krajinu projet na kole.
Pobřežní promenáda poslouží pro večerní procházku i pro delší výlet do ostatních okolních měst na Makarské riviéře. Pro živější večer jsou tu k dispozici různé diskotéky a plážové bary. V průběhu sezóny můžete zastihnout slavnosti, hudební večery aj. Zajděte si do zdejších kaváren, cukráren, obchůdků i restaurací, kde nabízejí místní speciality, které stojí za to ochutnat. Bankomaty, lékárnu, banku, poštu a směnárnu najdete také v samotném městě.

Od 16. století se dělí na část přímořskou Dolní Brela a část Horní Brela. Název pochází z označení pramenů vody, která zde teče z pohoří Biokovo. Navštívit můžete kostel Panny Marie Karmelské z první poloviny 18. století. Nachází se zde pomník biskupa Nikola Bijankoviće, který jej nechal postavit. Středověká nekropole byla objevena u zdejšího hřbitova, nacházejí se zde zvláštní náhrobky tzv. stećky. Zbytky Hercegovy tvrze najdete nad obcí. Kostel sv. Štěpána je v osadě Donje Selo a je z 19. století.