Živogošće - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Užijte si krásnou dovolenou 2023 v Živogošće na Makarské riviéře v Chorvatsku. Ať už chcete jet na dovolenou autobusem nebo vlastní dopravou, nabízíme nejlepší ubytování ve stanech, karavanech, mobilhomech, studiích a apartmánech.

více informací o lokalitě

Možnosti ubytování v Živogošće

Živogošće - půvabné malé městečko zaujímá místo pod pohořím Biokovo na Makarské riviéře. Řadí se pod něj také osady jako Porat, Mala Duba a Blato. Leží přibližně 23 km od města Makarská. Tato destinace je vhodná pro děti i starší osoby, protože se zde nacházejí pláže z oblázků i hrubšího písku s pozvolným vstupem do vody. V letních dnech jsou některé pláže často zastíněni borovicemi a olivovníky. Některé části pláží jsou určené pro nudisty.
Můžeme mluvit dokonce o nejklidnější části na Makarské riviéře, ale i přesto si tu každý najde i nějakou adrenalinovou zábavu. Jsou zde dobré podmínky pro nadšence do vodních sportů (možnost využití šlapadel, skútrů, kluzáků…), pro milovníky tenisu a pro ty, co mají rádi turistiku. Nachází se zde pobřežní promenáda, která je lemována obchůdky, kavárnami a restauracemi s nádhernými venkovními terasami, kde si člověk může ve večerních hodinách posedět.

Historie a památky
Zmínky o prvním osídlení dosahují až do římských a ilyrských dob. Z tohoto období antiky pochází Liciánův epigram vytesaný do kamene (474 př.n.l.). Je situovaný v oblasti osady Porat. Jedná se o oslavnou báseň na pramen pitné vody. Možnost ho zahlédnout je pouze při odlivu.
V Živogošće také můžeme navštívit Františkánský klášter s kostelem sv. Kříže z roku 1616. Nachází se v oblasti osady Porat. Novorománský vzhled získal přestavbou v 18. století. Je zde zachována knihovna s hodnotnými literárními dokumenty, knihami a sbírkami. Jedná se o chráněnou historickou památku.
Zmínka názvu „Živogošće“ pochází z poloviny 13. století. Současné osady Porat, Mala Duba a Blato vznikly až ve druhé polovině 20. století.