Živogošće - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Živogošće - půvabné malé městečko zaujímá místo pod pohořím Biokovo na Makarské riviéře. Řadí se pod něj také osady jako Porat, Mala Duba a Blato. Leží přibližně 23 km od města Makarská. Tato destinace je vhodná pro děti i starší osoby, protože se zde nacházejí pláže z oblázků i hrubšího písku s pozvolným vstupem do vody. V letních dnech jsou některé pláže často zastíněni borovicemi a olivovníky. Některé části pláží jsou určené pro nudisty.

Je pro vás pohodlnější autobus nebo využití vlastní dopravy? Na tom nesejde. V obou případech vám nabízíme kvalitní ubytování v pokojích, studiích a apartmánech. Využijte naší nabídky a užijte si dovolenou u moře s výhledem na nádherná panoramata pohoří Biokovo!

více informací o lokalitě

Možnosti ubytování v Živogošće


Historie a památky
Zmínky o prvním osídlení dosahují až do římských a ilyrských dob. Z tohoto období antiky pochází Liciánův epigram vytesaný do kamene (474 př.n.l.). Je situovaný v oblasti osady Porat. Jedná se o oslavnou báseň na pramen pitné vody. Možnost ho zahlédnout je pouze při odlivu.

V Živogošće také můžeme navštívit Františkánský klášter s kostelem sv. Kříže z roku 1616. Nachází se v oblasti osady Porat. Novorománský vzhled získal přestavbou v 18. století. Je zde zachována knihovna s hodnotnými literárními dokumenty, knihami a sbírkami. Jedná se o chráněnou historickou památku.
Zmínka názvu „Živogošće“ pochází z poloviny 13. století. Současné osady Porat, Mala Duba a Blato vznikly až ve druhé polovině 20. století.

435047