Igrane - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Užijte si krásnou dovolenou 2023 v Igrane na Makarské riviéře v Chorvatsku. Ať už chcete jet na dovolenou autobusem nebo vlastní dopravou, nabízíme nejlepší ubytování ve studiích a apartmánech.

více informací o lokalitě

Možnosti ubytování v Igrane

Igrane – malé, romantické, typicky chorvatské letovisko na Makarské riviéře leží na zalesněném poloostrůvku ve svahu nad mořem cca 7 km jihovýchodně od Podgory a celé je obklopeno olivovými háji.
Střed městečka tvoří mnoho velmi dobře zachovaných starých kamenných domů a typických uliček. Na promenádě lemované piniemi a palmami naleznete obchůdky, kavárny a restaurace, které lákají k příjemnému posezení a ochutnávce místních specialit.
V Igrane je přístav, kde mohou kotvit malé jachty. Překrásná 1,5 km dlouhá a 200 m široká oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je vhodná i pro nejmenší návštěvníky. Stín zde zajišťují vzrostlé borovice. Průzračně čisté moře a romantické zátoky jsou vhodné pro potápění. Milovníci sportovních aktivit zde naleznou půjčovnu s různými vodními atrakcemi jako banán, kruhy, padák, skůtry, atd., hřiště pro minigolf, běžecké či cyklistické trasy.
V letních měsících se v Igrane organizují vystoupení folklórních souborů a pěveckých skupin nebo rybářské večery.
Městečko s příjemnou atmosférou je jako stvořené pro rodiny s dětmi a pro všechny, kteří mají rádi klidnější letovisko a pohodu. Do dnes se obyvatelstvo zabývá rybolovem, pěstováním oliv a výrobou oleje.
První zmínka o osadě Igrane je až z roku 1466, ale sarkofágy nalezené na hřbitově svědčí o existenci osady již v římské době.

Památky Igrane:
  • Kostelík sv. Mihovila - nejvýznamnější středověká památka na pobřeží Makarské riviéry z 11. století, nacházející se nad městečkem mezi prastarými olivovníky v pohoří Biokovo cca 300 m n. m.
  • Kostel Gospe od Ružarija – překrásný kostel z roku 1752 se štíhlou zvonicí.
  • Zalina věž – jedna z nejcennějších památek Igrane vybudovaná v době Kandijské války. Jméno dostala po igranském mladíkovi Zale Antičićovi, který vedl vojska na obranu proti Turkům. I když je stará přes 400 let, je velmi dobře zachovná.
  • Palác rodiny Šimić-Ivanišević – barokní letní sídlo z roku 1760.