Gradac - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Gradac je malebné městečko, které se rozprostírá v nejjižnější oblasti Makarské riviéry pod svahem horského pásma Rilić. Jedná se o oblíbenou turistickou destinaci, která zajistí vše potřebné pro dokonalou dovolenou.

více informací o lokalitě

Ubytování v blízkosti Gradac


Najdete zde nejkrásnější pláž na jadranu Gornja vala. Pláže, převážně oblázkové, se táhnou podél celého městečka společně i s promenádou. Vstup do vody je všude pozvolný, proto je tato destinace vyhledávána i rodinami s dětmi. Zastínění na pláži v poledních hodinách zajistí hlavně borovicové háje. Pro více zážitků s dětmi je potřeba vyjet do okolních měst, např. Baška Voda. Nachází se zde spousta kaváren, cukráren, rychlých občerstvení a restaurací nabízející místní speciality, které stojí za to ochutnat. Užijete si tady také taneční večery, diskotéky anebo večeři a koktejl se západem slunce za doprovodu živé hudby. Zúčastnit se můžete lidové slavnosti Gradacká turistická noc, která se koná v červenci. Jsou zde velmi dobré podmínky pro sport. Pokud někoho nebaví ležet celé dny na pláži, vyjděte si na vrchol sv. Ilja (961 m.n.m.). Je zde plno turistických stezek, které jsou dobře označeny. Do okolí si můžete vyjet i na kole. V přístavu se nachází centrum adrenalinových vodních sportů. Milovníci tenisu mají příležitost si vyzkoušet místní kurty.
Osídlení dnešního Gradca se objevilo již v době bronzové a železné. Sloužila jako vojenská základna v době starého Říma. V dobách středověku neslo název Lapčan, Gradac se nazýval až v polovině 17. století. Během 2. světové války došlo k vypálení městečka okupanty. K rozšiřování turistického ruchu došlo až v 60. letech 20. století.