Informace o lokalitě - Drašnice - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.

Informace o lokalitě - Drašnice

V létě zde probíhá oblíbený festival Ribarska noć (rybářská noc), kde vystupují hudebníci a tanečníci v typických chorvatských krojích a podávají se pečené makrely.
První zmínka o Drašnici je z roku 1477 ještě pod názvem Dračnica. Původní obec, ležící na úbočí pohoří Biokovo, byla z převážné části zničena při zemětřesení v roce 1962. Obyvatelstvo se poté přesunulo na pobřeží, kde vybudovalo novou obec v malebné zátoce Sveti Križ. Vzhled Drašnice ovlivňují terasy vybudované před staletími k pěstování oliv a vinné révy, které se tu pěstují dodnes. Obyvatelé se zabývají také rybolovem. Drašnice leží na pobřeží Jaderského moře a nabízí vám nádherné pláže s jemným pískem a třpytivou modrou vodou. Všude kolem vás se rozkládá okouzlující středomořská příroda, která vytváří dokonalou kulisu pro vaše dobrodružství a odpočinek.

Místní kuchyně je jedním z vrcholů návštěvy Drašnic. V místních restauracích si můžete vychutnat čerstvé mořské plody, grilovaná jídla, místní sýry a další lahodné speciality. Připravte se na chuťový zážitek, který vám přiblíží autentickou chorvatskou kulinářskou tradici. Dále se může Drašnice pyšnit svou bohatou historií, která se odráží v úzkých uličkách, kamenných domech a historických památkách. Procházka po městečku vás zavede do minulosti a umožní vám poznat autentickou chorvatskou kulturu a tradice. Starobylé kostely a kaple dodávají místu zvláštní atmosféru. Objevte krásy Drašnic, kde se snoubí moře, kultura a pohodlné ubytování. Zarezervujte si svůj zájezd již dnes a připravte se na dovolenou plnou dobrodružství, relaxace a objevování.

Možnosti ubytování v Drašnice