Drašnice - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.
Užijte si krásnou dovolenou v Drašnici na Makarské riviéře v Chorvatsku. Ať už chcete jet na dovolenou autobusem nebo vlastní dopravou, nabízíme nejlepší ubytování ve studiích a apartmánech.

více informací o lokalitě

Možnosti ubytování v Drašnice


Drašnice – malé letovisko ležící cca 4 km jihovýchodně od Podgory pod pohořím Biokovo je turisty často vyhledávaná lokalita na Makarské riviéře. Letovisko situované přímo u moře je ideálním místem pro odpočinek a klidnou dovolenou.
Nachází se zde několik krásných pláží (Izbitac, Rat, Soline, Tila Lučica a Vodice) s typickými drobnými oblázky a hrubým pískem, které jsou charakteristické pro Makarskou riviéru. V centru se nachází několik restaurací, obchod, pekárna, směnárna, pošta a ostatní nezbytné služby.
V létě zde probíhá oblíbený festival Ribarska noć (rybářská noc), kde vystupují hudebníci a tanečníci v typických chorvatských krojích a podávají se pečené makrely.
První zmínka o Drašnici je z roku 1477 ještě pod názvem Dračnica. Původní obec, ležící na úbočí pohoří Biokovo, byla z převážné části zničena při zemětřesení v roce 1962. Obyvatelstvo se poté přesunulo na pobřeží, kde vybudovalo novou obec v malebné zátoce Sveti Križ. Vzhled Drašnice ovlivňují terasy vybudované před staletími k pěstování oliv a vinné révy, které se tu pěstují dodnes. Obyvatelé se zabývají také rybolovem.

Památky Drašnice:
  • Hřbitovní kostel sv. Jurja – kostel z 15. století s množstvím kamenných památek a pozůstatky starých středověkých náhrobků (např. rodiny Kačićů)
  • Kostel sv. Stjepana – gotický kostel nad vesnicí, ve kterém byl objeven římský nápis z 2. století
  • Kostel sv. Roka – kostel vybudovaný roku 1914 u pramene Izbitac
  • Památník padlým bojovníkům ve 2. světové válce
  • Mozaika malíře Joke Kneževića – mozaika z roku 1981 věnovaná ženám Biokova a jejich boji během 2. světové války