Krakow a solný důl Wieliczka - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.

Krakow a solný důl Wieliczka

Varianty zájezdu č: 674523

Doprava:
Termín:
Počet dospělých:
Počet dětí:
Tento zájezd zatím nemá žádné odjezdové termíny
01
Doprava: autobusem
Strava: vlastní
Ubytování: bez ubytování
Krakow bývá považován za hlavní město polské kultury. Je jedním z nejdůležitějších turistických, kulturních a historických center v Evropě.
Solný důl Wieliczka se nachází pod městem Wieliczka, v blízkém okolí Krakowa. Byl v provozu nepřetržitě od 13. století až do prvního desetiletí 21. století, kdy byla z důvodu vysokých nákladů těžba soli ukončena. Patří k nejstarším světovým solným dolům vůbec a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Důl je 327 m hluboký. Celková délka chodeb dosahuje 300 km, přičemž veřejnosti jsou zpřístupněna přibližně 2 % z celkové délky chodeb. Všechny chodby se rozprostírají celkem na devíti úrovních, které jsou propojeny velkými komorami, speciálními tunely či šachtami a výtahy.
Turisté si zde mohou prohlédnout 3,5 km dlouhou trasu, která zahrnuje prohlídku soch historických i mytických postav, vytvořených z kamenné soli. Za pozornost stojí také klenuté síně, kaple, podzemní jezero a výstava přibližující historii těžby soli.

Doprava: autobusem

NÁSTUPNÍ MÍSTA:
Rychnov nad Kněžnou - Vamberk - Kostelec nad Orlicí - Týniště nad Orlicí - Hradec Králové - Pardubice - Chrudim (nebo Holice) - Vysoké Mýto - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová - Svitavy - Moravská třebová - Olomouc - Ostrava.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupy (online vstupné bude vyfakturováno před odjezdem)
  • místenku v autobuse 200 Kč/osoba/obousměrně
  • komplexní cestovní pojištění 40 Kč/dospělá osoba, 32 Kč/dítě do 18 let

Program zájezdu

1. den:
odjezd v nočních hodinách předchozí den.
Ráno příjezd do Wieliczky – jeden z nejstarších solných dolů v Evropě, světový unikát (UNESCO). Prohlídka dolu, jeho chodeb, kaplí i velkých zdobených sálů vytesaných v soli (cca 110 PLN, děti a studenti 4 - 19 let cca 90 PLN, studenti do 26 let a senioři 65+ let cca 100 PLN).
Krakow - nejpamátnější místo v dějinách polského národa, do konce 16. století sídelní a korunovační město zapsané na listině Světového dědictví UNESCO. Hrad Wawel – státní pokoje (cca 35 PLN, děti, studenti 7 - 26 let a senioři 65+ cca 25 PLN), zbrojnice (cca 15 PLN, děti, studenti 7 - 26 let a senioři 65+ cca 10 PLN), Katedrála (cca 22 PLN, děti, studenti do 26 let a senioři 65+ cca 15 PLN). Hlavní náměstí, Sukiennice, měšťanské domy, univerzitní čtvrť.

Odjezd navečer. Návrat v nočních hodinách.
Nebyly nalezeny žádné recenze

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.