Výlety Chorvatsko - CK KALOUSEK & WILLIAMS a.s.

PŘESNÉ CENY A PODROBNĚJŠÍ INFORMACE O VÝLETECH VÁM SDĚLÍ DELEGÁTKA NA MÍSTĚ POBYTU.


POTÁPĚNÍ V CHORVATSKU

Kurzy potápění od začátečníka až po zkušeného potápěče pod dohledem vyškolených potápěčských instruktorů. Pro začátečníky je připraven kurz potápění u břehu v mělké vodě, pokročilejší potápeči se mohou vydat lodí k ostrovům Hvar nebo Brač. Veškeré vybavení k potápění Vám bude zapůjčeno.

Kurz potápění pro začátečníky - kurz zahrnuje teorii a ponor v mělkých vodách včetně veškerého vybavení (cca 300 HRK)
Potápění z lodě - ponor včetně veškerého vybavení, průvodce a občerstvení (cca 250 HRK)
Šnorchlování z lodě - dvě lokality vhodné pro šnorchlování včetně veškérého vybavení a občerstvení (cca 250 HRK)
Noční potápění - ponor včetně vybavení, průvodce a občerstvení (cca 250 HRK)
Noční šnorchlování - šnorchlování včetně vybavení, průvodce a občerstvení (cca 100 HRK)
Day trip - 2 ponory včetně vybavení, průvodce a občerstvení (cca 450 HRK)
Uvedené ceny jsou orientační. Přesnou cenu Vám sdělíme na místě.

Nabídku potápění lze využít u všech ubytování z naší nabídky. V případě zájmu se neváhejte obrátit na naše delegáty v letovisku, kteří Vám pomohou vše zajistit.

MakarskaVEČERNÍ MAKARSKÁ

NOČNÍ PANORAMA IGRANE - MAKARSKÁ

NOČNÍ PANORAMA PODGORA - MAKARSKÁ

Makarska je přístavní město a turistické letovisko, které se nachází na pobřeží Jaderského moře, ve střední Dalmácii. Díky svojí výhodné poloze na spojnici mezi Splitem a Dubrovníkem a krásné krajině sem již v první polovině 20. století začali jezdit turisté, následně se celé oblasti začalo říkat Makarská riviéra. Městé také proslulo svojí promenádous malými obchůdky a kavárnami. Významnými stavbami města jsou kostel z 18. století a františkánský kostel.

SučurajHVAR - lodní výlet (MLASKA, SUČURAJ)

Ostrov Hvar patří k nejoblíbenějším místům na chorvatském pobřeží, je nejslunnějším ostrovem Dalmácie. Mlaska je zátoka na severní straně ostrova vzdálená jen 5 km od východního cípu ostrova a městečka Sučuraj. Jméno Mlaska nese také vyhlášená písčitá pláž v zátoce a kemp, který ji obklopuje.

Malý přístav Sučuraj je malebnou osadou vedle stejnojmenného misu. Městečko má pouhých 400 stálých obyvatel, kteří se kromě cestovního ruchu živí zejména rybolovem. Sucuraj je znám také výrobou kvalitních vín a olivového oleje. Městečko je protkáno úzkými uličkami se starými domy obklopené vinohrady, olivovými a smokvoňovými háji.

BračBRAČ A HVAR (z Podgory)

Brač je třetí největší z jadranských ostrovů a zároveň nejvyšší z nich. Je to bohatý ostrov na památky, vinnou révu, pinie, jejichž těžká vůně uspává turisty. Místo bohaté na úzké věže dominující každému městečku. Ostrov je známý kvalitním kamenem, odtud se dovážely kameny na stavbu Diokleciánova paláce ve Splitu a katedrály v Trogiru, Šibeniku, Pagu, Rabu a v Itálii.

Ostrov Hvar patří k nejoblíbenějším místům na chorvatském pobřeží a je nejdelším a nejslunnějším ostrovem Dalmácie. Slunečných dnů je zde více, než na francouzském azurovém pobřeží. Moře kolem Hvaru je označováno za nejčistčí na Jadranu. Hvar nabízí procházky mezi vinicemi a políčky levandule na nejvyšší vrcholy, návštěvu starobylých přímořských městeček.

PELJEŠAC + HVAR Pelješac

Poloostrov Pelješac se nachází v Jižní Dalmácii, po Istrii je druhým největším poloostrovem v Jaderském moři. S pevninou je spojen 1 450 m úzkým pásem země, tzv. Stonskou Prevlakou. Největší z vrcholů Pelješace je Sv. Ilja vysoký 960 m a ležící nad Orebičem. Pelješac je obklopen četnými ostrovy a ostrůvky.

Ostrov Hvar patří k nejoblíbenějším místům na chorvatském pobřeží a je nejslunnějším ostrovem Dalmácie. Slunečných dnů je zde prý více, než na francouzském azurovém pobřeží. Moře kolem Hvaru je označování za nejčistčí na Jadranu. Hvar nabízí procházky mezi vinicemi a políčky levandule na nejvyšší vrcholy, návštěvu starobylých přímořských městeček.

MedugorjeMEDUGORJE - prohlídka poutního místa + oběd

Medugorje se nachází v Bosně a Hercegovině cca 25 km jihozápadně od Mostaru a je jedním z nejnavštěvovanějších katolických poutních míst současnosti (vedle Lurd, Fatimy a Santiago de Compostela). Dne 24. června 1981 šest mladých lidí nad místem zvaným Podbrdo - vrch zjevení, údajně vidělo mladou ženu s dítětem v náručí, která jim rukou ukazovala, aby se k ní přiblížili, ale kvůli strachu to neudělali. Druhý den se na místo vrátili a podle jejich tvrzení se s Pannou Marií modlili a povídali. Proto se 25. červen v Medugorji slaví jako den zjevení. Na přelomu července a srpna se zde každoročně koná Mladifest (Festival mladých). Jméno Medugorje je slovanského původu, označuje místo mezi dvěma horami.

NP KrkaNÁRODNÍ PARK KRKA - vodopády

Národní park Krka je soustava peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými je možné se vykoupat. Národní park byl vyhlášen v roce 1985 a rozkládá se na ploše 142 kilometrů čtverečních. Do širokého zálivu před Šibenikem ústí řeka Krka, na jejímž dolním toku byl kvůli ochraně jedinečných přírodních krás vyhlášen národní park. Krka je největší řekou v Severní Dalmácii. Pramení v Dinárském pohoří a je dlouhá pouhých 72 km. Usazování vápníku, který je rozpuštěn ve vodě, tvoří v korytě řeky vápencové terasy, takže zde najdeme řadu peřejí a vodopádů, z nichž největší padá z výšky 48 metrů. Nejkrásnější část parku se nachází v okolí Skradinského vodopádu asi 12 km od Šibeniku.

KRAVICA - vodopádyKravica

Vodopády Kravica se nacházejí v Bosně a Hercegovině, asi 10 kilometrů od poutního místa Medugorje, poblíž obce Gornji Studenci. Leží na řece Trebižat, která je pravým přítokem řeky Neretvy a jejíž horní tok se nazývá Tihaljina. Podél řeky se v úzkém pásu udržely zbytky borových lesů. Šířka vodopádů je celkem 120 metrů a spoustějí se z výšky 28 metrů. Patří tak k největším vodopádům na území Bosny a Hercegoviny a bývají častým výletním místem nejen Chorvatů a Bosňáků, ale také turistů z celé Evropy. Zde pod vodopády se můžete vykoupat nebo využít projížďky na kanoi nebo kajaku po řece Trebižat. Jejich nádhera vynikne zvlášť při dostatku vody. V okolí je bohatá vegetace, což jejich krásu ještě umocňuje.

DubrovnikDUBROVNÍK - historické centrum

Historická část Dubrovníka je zapsána na seznamu UNESCO. Město obklopují hradby, které byly zbudovány ve 13. - 16. století a jsou nejkrásnější na světě. Mají délku přes 2 km a výšku až 25 m. Okruh Starým městem začíná u brány Pile se sochou sv. Blaise, přes dlážděnou promenádu s fontánou Onofrio s 16 chrliči vody se dostaneme ke kostelu sv. Spasitele a františkánskému klášteru. Na náměstí Luža stojí Rolandův sloup, náměstí vévodí zvonice z roku 1444. Nejvýznamnější budovou na náměstí je palác Sponza ze 16. století. Náměstí uzavírá kostel sv. Blaise a goticko-renesanční palác z 15. století. K dalším památkám patří katedrála Nanebevzetí Panny Marie s oltářem sv. Jana z Nepomuku.

TrogirSPLIT + TROGIR

Hlavním tahákem Splitu je Diokleciánův palác - památka UNESCO a ikona dalmátské metropole. Uvnitř nalezneme jednu z nejkrásnějších zvonic na Jadranu, Katedrálu sv. Dominia, ale také nesčetné množství kavárniček, obchodů a galerií. Za branami paláce leží náměstí, na které vstoupíte Železnou bránou, nad níž se tyčí věž s hodinami z 15. století.

Trogir je jedno z nejkrásnějších a nejtypičtějších městeček na jaderském pobřeží. Právěm byl zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Klenot opevněných měst s širokou promenádou s labyrintem středověkých uliček. Románská katedrála, renesanční Pevninská brána se sochou sv. Jana Ursiniho, patrona města, pevnost Kamerlengo, dominikánský kostel.

KORČULA - lodní výletKorčula

Korčula je šestým největším ostrovem Jaderského moře. Je označována za nejzelenější středomořský ostrov, za ekologickou oázu omývanou mimořádně čistým mořem. Je to ostrov hornatý, jen asi desetinu jeho plochy tvoří údolí nebo pásy pobřeží. Od západu na východ měří ostrov 47 km, na šířku je to jen něco mezi 5 a 8 km. Mnoho měst, a především hlavní město Korčula, si zachovalo téměř nedotčený historický charakter a množství hodnotných památek. Čistá voda a vzduch, prosycený zejména zjara silicemi, které produkují tamní lesy, dělá z Korčuly klimatické lázně. V městečku Vela Luka na severu ostrova jsou skutečné lázně. Tamním bahnem se úspěšně léčí mnohé choroby, zejména ty, co postihují pohybotvé ústrojí.

BiokovoPŘÍRODNÍ PARK BIOKOVO

Mohutné pohoří Biokovo se táhne nad oblíbenou Makarskou riviérouv oblasti střední Dalmácie v délce 36 km a šířce 9,5 km. Je součástí dinárské horské soustavy a druhé nejvyšší chorvatské pohoří. Přírodní park (podle české terminologie CHKO - chráněná krajinná oblast) byl vyhlášen v roce 1981 na ploše 196 km čtverečních, v nadmořské výšce 200 - 1 762 m. n. m. Rozprostírá se od průsmyku Dupci na Jadranské magistrále na severozápadě po Gornji Igrane na jihovýchodě. Přestože pohoří Biokovo stoupá strmě od pobřeží, je snadno dostupné. Několik značených turistických tras vede pohořím přes zdánlivě nepřístupná skalní úbočí. Nejvyšším vrcholem pohoří Biokovo je Sveti Jure (1 762 m. n. m.).

Bačinská jezeraBAČINSKÁ JEZERA

Ojedinělá přírodní rezervace Bačinská jezera se nachází cca 8 km od městečka Gradac směrem na Dubrovník. Jedná se o soustavu sedmi krasových jezer. Šest z nich je vzájemně propojeno. Hloubka závrtů dosahuje až 28 m. Hladina jezer leží nad úrovní moře. Na počátku minulého století byl prokopán umělý kanál a tak bylo umožněno nejen odtékání sladké vody do moře, ale i naopak. Tím se také hladina snížila. Vzniklo tak ojedinělé prostředí braktické vody, kde žije velké množství ryb a toto místo je také rájem ornitologů. Je možné se zde vykoupat na několika upravených plážičkách, povozit na lodičce, užívat krásných scenérií nebo ochutnat výbornou chorvatskou kuchyni a chorvatská vína.

MostarMOSTAR (Bosna a Hercegovina)

Hlavní a největší město Hercegoviny leží na řece Neretvě. Mostar byl těžce zasažen válkou v letech 1992-1995. V roce 1993 se bývalí spojenci, kteří měli za úkol město společně bránit, pustili do sebe navzájem. Mostar se stal rozděleným městem, západní břeh Neretvy ovládli Chorvaté, východní břeh Bosňáci. Ostřelování změnilo východní část města v hromadu suti, zničena byla i nejvýznamnější památka a symbol jednoty Mostaru, Stari most. Od roku 1995 začala probíhat rozsáhlá rekonstrukce města s vydatnou finanční pomocí cizích zemí. V roce 2004 byl most pro rekonstrukci znovu otevřen, o rok později byl i s bezprostředním okolím konečně zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

ImotskiIMOTSKI - prohlídka Červeného a Modrého jezera

Městečko kamenné architektury a středozemního podnebí Imotski je ukryto v hlubokém zázemí dalmatského záhoří, za pohořím Biokovo, na trojmezí Bosny a Hercegoviny s Dalmácií. Městu vévodí pevnost z tureckého období, zvaná Topana. Přírodní atrakcí jsou imotská jezera - Červené jezero, nejhlubší krasové jezero v Evropě (285 až 320 m), jehož název vznikl podle naoranžovělých skal okolo jezera, které jsou zbarvené železem a Modré jezero, oblíbené koupaliště Imotčanů ležící v podlouhlém kráteru, které své jméno dostalo podle své jedinečné modré barvy. Hloubka jezera je asi 100 m.

OmišOMIŠ
Starobylé chorvatské město leží 22 kilometrů jižně od Splitu. Historické centrum města se nachází na východním břehu řeky Cetiny. V době středověku patřilo k významným pirátským centrům. Jednou z nejvýznamnějších památek je stará pirátská pevnost nacházející se na vrcholu nedaleké hory. Další pevností je pak benátská Mirabela z 13. století, která i nynějším návštěvníkům poskytuje kouzelný pohled na celou tuto úchvatnou krajinu. Mezi další pamětihodnosti pak patří místní kostelíky. Vlastní střed města tvoří hlavní náměstí, rozkládající se mezi západní a východní městskou branou.
raftingRAFTING NA ŘECE CETINA
Jeden z nejoblíbenějších výletů na Omišské riviéře - rafting na řece Cetina. Sjíždění řeky trvá zhruba tři až čtyři hodiny a zavede vás na 12 kilometrovou trasu, ve které si užijete odpočinek, zábavu, krásnou přírodu ale také trochu adrenalinu. Zkušený tým průvodců vám ukáže všechna zajímavá místa na řece včetně jeskyně, ve které se natáčel legendární Poklad na stříbrném jezeře. Výlet začíná ve vesničce Penšići, dostanete úvodní pokyny, záchranné vesty a helmy a pak vás čeká již samotná plavba. Celá exkurze končí v Radmanových Mlýnicích, kde si můžete na konec odpočinout, občerstvit se a vychutnat si čerstvý vzduch a scenerie, které se zde tolik liší od typického Jadranského pobřeží.

primoštenPRIMOŠTEN

Staré rybářské městečko Primošten je pravou perlou Dalmácie a je jedním z mála míst v Chorvatsku, kde se nachází „otevřené moře“. Je nazýváno suchým mysem, neboť zde málokdy zaprší. Jeho historická část s nepatrnými zbytky hradeb z doby tureckých nájezdů je stupňovitě rozložena na malém poloostrově, spojeném s pevninou uměle vybudovanou šíjí. Nad jachetním přístavem nedaleko města jsou světoznámé vinice vína Babič - jednoho z nejkvalitnějších vín Dalmácie, které je chloubou pro celé Chorvatsko.
rogoznicaROGOZNICA
Menší zemědělská a rybářská obec s malým přístavem pro osobní dopravu a jachtařským přístavem – Marinou Frapa Rogoznica, pokládanou za nejkrásnější na chorvatském pobřeží. Centrální část mariny se nachází na umělém ostrůvku. V těsné blízkosti mariny Frapa je k vidění zajímavý přírodní jev – jezero Dračí oko (Zmajevo oko), které má spojení s mořem a tudíž i slanou vodu. Na nejvyšším bodě nad obcí jsou k vidění zbytky nedostavené napoleonské pevnosti. Mezi další památky patří gotický hřbitovní kostel sv. Mikuláše, směrem k mysu Ploča stojí středověký kostelík sv. Jana Trogirského, nad obcí se nachází starý větrný mlýn.

Konktrétní nabídku a cenu Vám upřesní na místě delegátka.